Textil do kuchyně je módním doplňkem každé domácnosti. Pořizujete si novou kuchyň a plánujete jak sladit nábytek s módními doplňky? Můžete si nechat udělat 3D vizualizaci vaší kuchyně, pomocí které uvidíte finální podobu obytné místnosti. Doplněním textilu do kuchyně získáte útulnější prostředí, ve kterém budete trávit volný čas doma s rodinou. 

Jaký textil se vám bude hodit do kuchyně:

  1.   Utěrky, zástěry, kuchyňská rukavice
  2.   Ubrusy
  3.   Prostírání
  4.   Potahy na kuchyňské židle 
  5.   Záclony a závěsy

Rádi vaříte a pečujete o členy vaší domácnosti? Pokud ano, tak se v kuchyni určitě neobejdete bez utěrek, zástěry či rukavice. Zástěra chrání vaše oblečení čisté. Vybírat můžete z různě designových zástěr navržených tak, aby zpříjemnily čas strávený u vaření. Výrobci textilu do kuchyně často popustili uzdu fantazii a vyrobili velice vtipné i sexy zástěry, kterými pobavíte ale i potěšíte třeba svého partnera. Aby vám zástěry vydržely na delší dobu, je vhodné se o ně správně starat. Zástěry perte v pračce s využitím šetrného programu, aby nedošlo k poškození potisků na textilu. Po vyprání nedoporučujeme textil sušit. Zástěry můžete po vysušení vyžehlit. 

Dalším textilem je kuchyňská rukavice. Ta se vám bude rozhodně hodit, pokud se nechcete spálit horkým vzduchem, který je v troubě. Díky chňapce snadno vytáhnete jakékoliv nádobí z trouby. Díky dostatečné délce rukavice ochráníte i svoje zápěstí před nechtěným popálením. Rukavice bývá vyrobena ze speciální odolné textilie, přičemž vnitřek rukavice je z polyesteru. K rukavici je přišité malé poutko, takže ji po použití můžete snadno pověsit.  

Rukavice vás ochrání až do   teploty 240 °C.

Ubrusy a prostírání jsou nezbytné k hezkému stolování a vychutnání si připraveného pokrmu. Jídelní stůl můžete pokrýt větším ubrusem, který zakryje celý váš stůl, nebo menším prostíráním, které budete mít pouze pod použitým nádobím ke stolování. Díky ubrusu a prostírání zůstane váš jídelní stůl čistý. Materiál prostírání je svým složením nejčastěji směsí bavlny a polysteru. Prostírání můžete při nižší teplotě šetrně vyprat v pračce (30 °C). Vybírat můžete z řady barev a typů ubrusů         a prostírání (látkové, přírodní materiály, teflonové, bambusové, ale i plastové prostírání).

Sdílí s vámi domácnost zvířecí mazlíčci? Pokud ano, budete potřebovat potahy na židle. Kočky mají drápky a baví se tím že si je neustále o něco ostří. Drápky vytahují a zatahují, a riziko  poškození polstrování židlí na kterých se často uvelebí, je veliké. Dobrým řešením proto je pořídit si  na židle v kuchyni potahy.  V obchodních řetězcích si budete moci vybrat z celé škály přehozů na kuchyňské židle, které vypadají vkusně a plní svůj praktický účel. Pokud budete mít potah špinavý, můžete jej hodit do pračky na šetrný program při nízké teplotě (30 °C).

Co se týče záclon a závěsů, tak i zde máte opravdu velké možnosti výběru od různých délek, střihů či předloh. Záclony jsou ke koupi v klasické bílé barvě. Můžete si je pořídit v sadě více délek, kdy záclony využijete jak na okna, tak i dveře na balkon. Zakoupit můžete hotové záclony, které už nemusíte nijak upravovat, pouze je nařasit a pomocí žabek připevnit ke garnýži. Závěsy jsou perfektní pro zachování vašeho soukromí, ochrání před slunečními paprsky a zajistí vám klidný spánek. Pro údržbu záclon         a závěsů se doporučuje používat prací prostředky s vybělovacím účinkem určené na tento druh textilu. Po doprání záclony pouze pověste a nechte uschnout. Poté je můžete žehličkou přežehlit. 

Zkuste se s rozmyslem podívat na textil používaný ve vaší kuchyni. Nechtěl by sjednotit? Třeba barevně? Nebo obměnit?

Bohuslav Krpata