Ptáte se, jak obnovit růst vlasů? Trápí vás jejich nadměrné vypadávání a nevíte si rady? Zachovejte klid! Vše se dá řešit. Napadlo vás někdy, že lidí, kteří mají podobné potíže jako vy, jsou na celém světě přinejmenším miliony? Ne? Říkáte si možná, proč tuto skutečnost vůbec zmiňujeme. To je jednoduché. Čím většího počtu lidí se nějaký problém týká, tím větší je obvykle pozornost, která je věnována jeho řešení. A jelikož je ztráta vlasů problém značně rozšířený, je k dispozici celá řada metod, které si s ním dovedou poradit. Některé lépe, jiné s menším úspěchem. Dělá vám starosti rozrůstající se pleš? Rádi byste, aby vše bylo jako dřív? Věřte, že to není zcela nemožné. Nejprve se podíváme, co pro zlepšení nepříjemné situace můžete udělat sami. Pro případ, že nedosáhnete uspokojivých výsledků, nabídneme vám něco, co zaručeně funguje. Ano, řeč bude o transplantaci vlasů. O zákroku, který je díky své efektivitě stále populárnější.

Ptáte se, jak obnovit růst vlasů?

O vlasy člověk přichází denně a je to zcela normální. Z odborných lékařských studií vyplývá, že každý z nás může za jediný den přijít klidně o 50 a někdy dokonce až o 100 vlasů. Potud vše v pořádku. Něčeho takového si pravděpodobně ani nevšimnete. Problém ale nastává ve chvíli, kdy je ztráta pokrývky hlavy na první pohled patrná. Zůstává vám na hřebenu až příliš mnoho vlasů? Nacházíte je všude po bytě? Začala se vám tvořit pleš? Pak je nutné zasáhnout! Faktem je, že pleš je spíše doménou mužů a také platí, že většina mužského pokolení se s nadměrným padáním vlasů dokáže do jisté míry vyrovnat. Ztráta přirozené pokrývky hlavy se však nevyhýbá ani ženám. A v jejich případě je to už poněkud horší. 

Nejde přitom o nic jiného, než o sebevědomí. To se zkrátka s takovouto fyzickou proměnou, obzvláště je-li dramatická, vytrácí. A není divu. Zvyknout si na to, že máte holou hlavu, není vůbec jednoduché. Většina takto postižených se pochopitelně snaží zjednat nápravu a pídí se po prostředcích a metodách, které by přirozený růst vlasů dovedly obnovit. Když ne docela, pak alespoň částečně. V některých případech může být pomoc poměrně snadná. Uvidíte!

Co můžete vyzkoušet sami?

Je-li postupné plešatění také vaším problémem, můžete se nejprve pokusit nalézt přirozenou cestu k nápravě. Zdaleka nejlepším krokem je návštěva ordinace. Každý zkušený lékař by měl být po sérii nezbytných vyšetření schopen určit původ vašich potíží. Nejedná-li se o nic závažného, může pomoci i pouhá změna péče. O vlasy se zkrátka musíte umět starat, když chcete bohatý účes. Možná vám lékař doporučí i nějakou zásadnější proměnu životního stylu, předepíše vitamíny nebo něco podobného. Kvalitu vlasů silně ovlivňuje také váš jídelníček, takže řešení se může skrývat i zde. Jde tedy v podstatě o věci, které můžete po poradě s odborníkem začít dělat sami. A co v boji proti padání vlasů pomáhá nejčastěji? Co lidé obvykle podniknou, aby dosáhli zlepšení? Zkusit můžete některou z těchto věcí:

  • Změnit nevhodnou kosmetiku
  • Vylepšit jídelníček o ryby, ořechy, semínka, luštěniny, zeleninu a ovoce
  • Omezit stres
  • Přestat kouřit
  • Dopřát si vitamínové doplňky (zejména vitamíny A, B a E)
  • Dodržovat pitný režim

Transplantace je spolehlivým řešením

Je samozřejmě možné, že vám žádná z výše uvedených věcí s obnovou porostu vaší hlavy nepomůže. Stává se to. Bohužel. Ani v takovém případě však není nutné propadat panice. Moderní medicína totiž dovede zázraky. Za menší zázrak lze s trochou nadsázky označit transplantaci, lidově označovanou jako „nastřelování“ vlasů. Většina lidí si výsledek tohoto zákroku pochvaluje a asi není překvapením, že jde často o nějaké známé osobnosti, ať už ze světa filmu, sportu či politiky. Celebrity jsou zkrátka více na očích a svůj vzhled proto řeší přece jenom častěji než „běžný smrtelník“. Že nejste slavní? A co na tom? Vypadat lépe snad může každý, nebo ne? Pro transplantaci vlasů je možné zvolit hned několik postupů. Pokud se pro tuto cestu rozhodnete, měli byste vědět, jaká metoda je považována za nejspolehlivější. Zaslechli jste už pojem SmartGraft?

SmartGraft jako vylepšení metody FUE

Odhodlali jste se podstoupit nastřelení vlasů? Pak určitě oceníte, že kvalitních klinik estetické medicíny, na kterých můžete zákrok absolvovat, je v České republice dostatek. Kterou z nich si ale zvolit? Samozřejmě, že vám s výběrem kliniky mohou pomoci reference. To je běžné. Co by vás však mělo zajímat především, to je konkrétní metoda, respektive fakt, zda ji pro transplantaci vlasů klinika využívá. Nejmodernější a nejspolehlivější metodou současnosti je bezesporu ta, která pracuje s přístrojem SmartGraft. Přístroj využívá osvědčeného postupu zvaného FUE (follicular unit extraction), který ovšem poměrně zásadním způsobem zdokonaluje. Transplantace vlasových štěpů je díky tomu méně invazivní, celkově efektivnější a zabere i méně času. A je dokonce možné ji použít i pro obnovu vousů a obočí. Rozhodli jste se pro zákrok, který by vám měl vrátit váš dřívější vzhled i ztracené sebevědomí? Chtějte to nejlepší! Požadujte SmartGraft!

Jak rozsáhlý je váš problém s úbytkem vlasů? Máte slušnou šanci, že vše vyřešíte za pomoci lepší stravy a vitamínů nebo to vypadá, že si situace vyžádá radikálnější zásah?

Bohuslav Krpata