Jak by měla vypadat noční košile pro babičku? Představte si, že sháníte dárek k svátku pro svojí milovanou babičku a pořád nevíte, co pořídit. Zkuste jí koupit krásnou noční košili. Váš dárek jí určitě udělá radost a ocení, že myslíte na její dobré spaní.

Co by měla noční košile pro babičku splňovat?

Noční košile by měla být pohodlná a z příjemného materiálu. Všímejte si, co babička nosí, jaké preferuje materiály, vzory a střihy. Při nakupování se porozhlédněte po podobných kouscích a vzorech. Pokud si nejste jisti jakou  velikost vybrat, rada je jednoduchá; vezměte na pomoc krejčovský metr. Změřte babiččinu oblíbenou košili a podle tabulky velikostí vyberte tu správnou. Díky tomuto triku se nemusíte obávat, že by jí košile neseděla.

Vybírejte raději z přírodních materiálů

Chybu neuděláte pořízením košile z čisté bavlny. Je to jemný a prodyšný přírodní materiál, který je vhodný i pro alergiky. Bavlněná látka vydrží časté praní aniž by ztratila svůj tvar a vlastnosti. Teplejší variantou je flanelová noční košile, která zahřeje i v nejchladnější noci, a pokud je z vysokého podílu bavlny, tak opět hodně vydrží. Hřejivost materiálu je velmi důležitá, protože teplo během spánku je velmi dobré jako prevence proti bolavým kloubům.

Pokud máte elegantní babičku můžete jí vybrat noční košili ze saténu nebo lehké viskózy. Oba materiály jsou hebké a vhodné na léto.  

Existuje nějaký nějaký specifický model pro babičku?

Opět záleží na individuálním vkusu babičky. Pokud sama preferuje odvážnější kousky, pořiďte jí takový model. Věnujte pozornost detailům, zda preferuje krátký nebo dlouhý rukáv; nebo jakou délku košil by často nosí. Má-li ráda noční košile podobné šatům, zajisté jí potěší košile s květinovým vzorem. Velmi oblíbená je také kombinace lehkého župánku, který by mohla obléknout během chladnějších večerů. Delší košile s dlouhým rukávem vaší babičku určitě zahřeje během jejích večerů u televize nebo při čtení knížky. 

 Péče o noční prádlo a na co si dát pozor

Většina babiček má pravděpodobně praní nočního oblečení velmi dobře zvládnuto, takže jim není nutné připomínat, jak k jemnému materiálu košilek přistupovat. Problém spíš nastává v žehlení. Babičky obecně často rády žehlí, a když žehlí, tak vše, co jim přijde pod ruku. Je tedy dobré babičku upozornit, že některé materiály jsou na žehlení velmi citlivé, a některé se nežehlí vůbec.

Čemu se při výběru košile pro babičku vyhnout?

Je velký rozdíl vybírat noční prádlo pro 12 letou dceru, nebo babičku, která má svůj oblíbený styl, ví co jí sluší a podle toho se obléká. Při výběru košile se určitě vyhněte umělým materiálům nebo složitým střihům. Také se nedoporučuje vybírat košilky s všitými podprsenkami, tam je velké riziko, že se netrefíte do velikosti a nebo do vkusu babičky. Raději vsaďte na jistotu a vyberete model podobný tomu, který má babička již ve skříni. Jestli bude mít noční košilka od vás krátký nebo dlouhý rukáv není podstatné, hlavní je se trefit do vkusu a udělat babičce radost. Třeba se vámi vybraná košile stane její nejoblíbenější.

Při výběru noční košile zkuste zapátrat v paměti, třeba vám babička nevědomky sama napověděla, jaká košilka se jí tajně líbí, ale sama si jí z určitého důvodu nekoupí. Vzpomínáte si, jak si minulý měsíc babi posteskla, že se její oblíbená květinová košile již rozpadla? Zkuste pro ní sehnat takový “speciální” kousek. Máte-li s babičkou opravdu hezký vztah,dejte jí to najevo a pořiďte ladící set nočních košil s obrázkem, třeba každou v jiné barvě a noste je společně. Dárek od srdce potěší vždy nejvíce.

Kupovali jste už noční košili pro babičku? Jaké jsou vaše rady při výběru košile na spaní?

Bohuslav Krpata