Kryt na telefon, iPhone 4 nevyjímaje, by měl být jeho nedílnou součástí. Pořizujete-li si nový iPhone 4, rozhodně myslete i na ochranu tohoto nového společníka.. Ať už si vyberete   zadní kryt s ochrannou fólií displeje nebo celopouzdro, nabízí se téměř nekonečná řada možností a kombinací. Vždy by mělo rozhodovat nejen to, pro jaký účel obal potřebujete, ale i to jaký je váš vkus; zda je pro vás telefon hlavně pracovním nástrojem nebo i módním doplňkem. V neposlední řadě záleží  také na finančním obnosu, který hodláte do krytu či pouzdra investovat.

Kryty na iPhone 4. Vybírejte barvu i materiál

Výrobci krytů pro iPhone 4 je nabízejí vyrobené z celé řady materiálů a různě zpracované. Mezi nejoblíbenější zadní kryty patří  silikonové, ale můžete si vybrat měkčený či tvrzený plast, kůži nebo hliník. Krytem se většinou rozumí zadní strana telefonu, ale obecně se dá hovořit o víceméně jakékoliv ochraně iPhonu před poškozením.

Kůže – elegantní a velmi odolná

Největší výběr v koženém provedení najdete především u zavíracích obalů, kdy je telefon chráněný komplexně, včetně magnetického zámku proti samovolnému otevření pouzdra, ale i zadní kryty se prodávají i v kožených variantách.

Kombinování materiálů – chytrá nezbytnost

Více než jeden druh použitého materiálu také potkáte spíše u pouzder než krytů a tato pouzdra vás budou zajímat hlavně v situaci, kdy budete hledat opravdu účelový kryt pro sport nebo práci. Pro mnohé z nich platí, že váš iPhone uvnitř zavřete i s ochranným sklem a krytem, který používáte běžně. Voděvzdorný nebo outdoorový kryt je neocenitelným pomocníkem při plavbě nebo vysokohorském výstupu.

Silikon – mantra mladých 

Silikon je asi tou nejfrekventovanější volbou krytu telefonu pro mladší uživatele. Cena jednoho krytu může začínat už od několika desítek korun a společně s fólií nebo sklem na displeji poskytne dostatečnou ochranu pro váš iPhone 4. V nabídce je nepřeberná škála barev, potisků, barevného písku, plovoucích flitrů i pohyblivých obrázků a jistě si vybere každý uživatel.

Osobní vkus a síla peněženky

Mnohým uživatelům slouží kryt telefonu zároveň jako módní doplněk, a proto často podléhá módním trendům. S novým modelem telefonu je třeba pořídit i nový kryt a výrobci se předhánějí v nových nápadech na design. Vedle modelů za pár korun najdete i kousky za pár desítek tisíc. T proto, že i velké módní domy se chtějí podílet na trhu s doplňky pro chytré telefony. Záleží jen na vás, jakou finanční částku máte k dispozici a do kolika kousků ji vložíte. I relativně malý obnos postačí na vkusný a zajímavý kryt. Chce to jen trochu času a postupně projít nabídkou specializovaných e-shopů. Na jednu věc si musíte při online nákupu dát pozor, a to jsou rozměry a typ vašeho telefonu. Jsou kryty, které se hodí na více typů iPhonů, ale je lepší si objednat kryt na konkrétní typ. Předejdete tak  nemilému překvapení po rozbalení zásilky, kdy byste mohli zjistit, že výřezy na obalu nesedí s umístěním kamer a reproduktorů. Možná, že si raději vše prohlédnete přímo a rovnou si kryt vyzkoušíte. Kamenné obchody čekají jen na vás, ale rozhodně nemají tak širokou nabídku jako e-shopy.

Kryt nebo celopouzdro, to je oč tu běží!

A tuto hamletovskou otázku si už musíte zodpovědět sami. Finanční stránka hraje také svoji nezanedbatelnou roli. Už za pár desítek korun se dá pořídit silikonový kryt, který vám může sloužit relativně dlouho, není třeba s ním cokoli dělat a v kombinaci s ochranou displeje poskytne vašemu elektronickému pomocníkovi dostatečnou ochranu v běžném každodenním provozu.

Nakupujete raději online nebo dáváte přednost kamenným obchodům? A máte nějaký oblíbený, kam se rádi vracíte, protože vám tam vždy dobře poradí?

Bohuslav Krpata