Hledáte inspiraci, jak na kudrnaté vlasy? Život s nimi totiž není nijak jednoduchý. Přitom si přiznejte. Kdyby je měl někdo jiný a vy nevěděli, jak problematické je o ně pečovat, neřekli byste si, že přesně takové vlasy chcete? Proto je při rozladění nestříhejte na krátko, ani se je nesnažte dennodenně narovnávat. Kudrliny mají svoje kouzlo. Pojďte jej s námi objevit. 

Snažíte se přijít na správný způsob, jak na kudrnaté vlasy? Nejprve je oceňte

Možná vám přijde vlastnictví kudrnatých vlasů spíše jako přítěž než jako dar. Ovšem není to tak. Kudrnaté vlasy mají svoje výhody.  

  • Nemastí se tolik jako jiné typy vlasů. 

Je to dáno tím, že díky vlnám a kudrlinám přiléhají k pokožce mnohem méně. Díky tomu pak nedochází k jejich rychlému maštění jako například v případě rovných vlasů. 

  • S nima vás nikdo nepřehlédne. 

Je to tak. Toužíte-li po nečem, díky čemuž si vás lidé zapamatují, pěstujte si vaše kudrlinky. Ne každý se jimi může pochlubit. A proto  s největší pravděpodobností do davu nezapadnete. 

  • Máte to, po čem touží ženy jemně vlnitých vlasů.

Vy se můžete pyšnit krásnými loknami. Ale jejich jemně vlnité vlasy nejsou kudrnaté ani rovné. Jejich majitelky tak vždy zůstávají někde ve středu a za vaše lokny jsou jejich snem, který se jim málokdy však podaří pomocí domácí péče vytvořit. 

Důležitý je pečlivý výběr šamponu 

O tento typ vlasů se musí pečovat. Je to dáno hlavně tím, že jsou suché a mají tendenci ke krepatění.  Proto se  vaše vlasy se nespokojí jen s klasickým šamponem. Raději používejte ten, který je pro tento druh vlasů speciálně určen. Bude je hydratovat mnohem lépe než ten běžný. A pokud si vyberete šampon na přírodní bázi, který neobsahuje žádné silikony, uděláte ještě lépe. Víte, čím silikony ubližují vašim vlasům?

  • Šampónu stačí jen menší množství.
  • Kromě kondicionéru dopřejte svým vlasům i další péči v podobě hydratačních masek a zábalů. Ovšem ne po každém mytí. Stačí jednou za 14 dní.

Šetřete své vlasy při sušení

Čím méně je budete sušit a čím více upřednostníte možnost nechat vlasy volně proschnout, tím lépe budou vaše vypadat.

  • V případě, že fén ignorovat nehodláte, zvolte pro fénování co nejnižší teplotu. Sice vás to bude stát mnohem více času, ale za zdravé kudrlinky to stojí. 
  • Tvar vln podpoří foukání přes difuzér. 
  • Před samotným fénováním nezapomeňte vlasy pročesat rukama nebo hřebenem s řídkými zuby.

Nezapomínejte na hloubkovou výživu

Díky správným vlasovým doplňkům předejdete krepatění a roztřepeným konečkům. Pomoci mohou různé oleje. Například kokosový nebo jojobový. Dobrou práci odvedou i henna nebo různá séra, která jsou speciálně připravená právě pro potřeby kudrnatých vlasů.  

Dokonalý střih vám pomůže s úpravou i péčí

I v tomto případě je potřeba dobrého střihu. Ten dobře zvolený bude odrážet váš životní styl, vyzdvihne vaši přirozenou krásu a pomůže i s údržbou. Nejlepším řešením většinou bývají postupně sestříhané vlasy. Účes pak vypadá mnohem objemněji, ale zároveň hlavě velmi odlehčí. A vždy je lepší nechat péči i střih na kadeřnickém salónu než si vlasy ostříhat doma. Rozdíl prostě poznáte. 

Vlasy vám vypadávají či je potřebujete k dokonalému vzhledu mít hustější? I v tomto případě řešení existuje.  

Ne každý, kdo má kudrnaté vlasy, je musí mít husté. Pokud však tomu příroda chtěla a vám vlasy řídnou či dokonce někde chybí, lze ji obelstít. Jednou z nejmodernějších možností je transplantace vlasů. Zní to strašidelně? Nebojte. Jedná se o zákrok, který se provádí na téměř mikroskopické úrovni. Výsledek je tedy přirozený a diskrétní. Budou vám růst totiž jen a jen vaše vlasy. Nikdo nepozná, že jste přírodě trochu pomohli. 

V případě, že vám vlasy vypadávají až nadstandardně, snažte se situaci ihned řešit o odborníka. Tricholog vám s může pomoci. A pokud už vás trápí lysiny, zmíněná transplantace vám pomůže ztracené vlasy vrátit zpátky. 

Jak na svoje lokny nahlížíte vy? Berete je jako neštěstí nebo jste za ně rádi?

Bohuslav Krpata