Máte řídké vousy a víte, že z nich nikdy nebude žádné hezké strniště? O plnohodnotném mužném vousu ani nemluvě? Nejste v tom sami. Ovšem nechtěné chloupky v obličeji dokážou pěkně potrápit i tu něžnější polovinu lidstva. Ať už se jedná o nehezký knírek pod nosem nebo chloupky na bradě. Překážkou může být i srostlé husté obočí? To také dokáže srazit sebevědomí nejednomu muži či ženě. 

V případě mužského pokolení může nedostatek vousů znamenat i zdravotní problém

Řídké vousy trápí mnoho mužů. Pokud je tomu  v dospívání, nic zásadního se neděje. Hladiny hormonů ještě nejsou plně vyvinuty a nějaký rok ještě potrvá než se vše ustálí a vousy narostou tak, jak by měly.  

Pokud jste však zralejšího věku a vousy se do té doby nezměnily v zarostlé houští, je třeba zpozornět. Může se jednat o hormonální problém. Pak se skutečně vyplatí navštívit s touto záležitostí praktického lékaře či endokrinologa.

V případě, že se o hormonální problém nejedná a příroda k vám byla prostě jen skoupá, nabízí se velmi elegantní řešení. Co se místo denního holení řídkého vousu zbavit vousů navždy? I to jde. Znáte laserovou epilaci? 

Také ženy mívají s nechtěnými chloupky problémy 

Tmavší chloupky na bradě, pod nosem nebo výrazné a husté či srostlé obočí rozhodně nejsou pro žádnou ženu vítanými společníky. Za něco mohou dědičnost a věk. Čím je žena starší, tím větší je pravděpodobnost, že se s nějakými chloupky na svém obličeji setká. Hlavně v případě, že podobné problémy mívala maminka nebo babička. 

  • Jestliže se dříve ojedinělé chloupky začaly  objevovat ve větší míře, jsou tmavší a hrubší, je třeba zpozornět. Zvláště jsou-li doprovázeny potížemi s váhou, menstruací či  bolestí hlavy.  Podobně jako u mužů, i zde se může jednat o problém zaviněný hormonální nerovnováhou. A  mávnout nad tím rukou není dobrý nápad.

Někdy však ženy trápí jen občasné chloupky na bradě či ten zděděný knírek. Víte, že existuje řešení, díky kterému vás už tento problém trápit nebude? Přemýšlely jste o laserové epilaci? Ta může pomoci rovněž v případě hustého a špatně klenutého obočí. Už nikdy se nebudete muset zápolit s bolestivným vytrháváním chloupků nad očima. 

Laserová epilace poskytuje moderní a trvalé řešení 

Ať už jste muž, který bojuje s řídkými vousy nebo žena, která chce mít dokonalý obličej, existuje lepší způsob, jak se tohoto problému zbavit, než který představuje klasická depilace obličeje – tedy holení – nebo trvanlivější epilace nechtěných chloupků a obočí v kosmetickém salonu.  Laser dokáže chloupky odstranit  bezbolestně a na delší dobu než jakákoliv jiná metoda.

  • Pokud vytváte několik málo sezení, dostanete se dokonce do fáze, kdy dojde k celkové eliminaci chloupků. A to téměř navždy. 
  • Pak už zbývá docházet na udržovací zákrok, který se bude podle potřeby opakovat jednou za rok až dva. Po zbytek času vás čeká obličej bez vousů a nechtěných chloupků. Pro muže to znamená to, že budou bez ranního strniště, které budou muset zase holit, aby se nemuseli stydět.  A ženy s příjemně upraveným obočím bez nutnosti se o něj starat. O tmavých a nehezkých chloupcích pod nosem či na bradě ani nemluvě. 

Základem úspěchu je kvalitní klinika se špičkovým laserem

I mezi lasery existují rozdíly. Čím modernější a kvalitnější laser bude při zákroku použit, tím lepší bude výsledek.  

  • Lékařské lasery potřebují certifikovaný personál se zdravotnickým vzděláním. 
  • Kvalitní přístroj má v sobě zabudované i souběžné chlazení pokožky. S touto vychytávkou se stává procedura téměř bezbolestnou. V případě, že se bolesti bojíte, je možné i další znecitlivění kůže. Většinou pomocí masti. Špičková pracoviště nabízejí ještě speciální chlazení pokožky, takže budete mít jistotu, že vše zvládnete bez bolesti. I léků.

Dokážete si představit, že byste se už nikdy nemuseli po ránu holit? 

Bohuslav Krpata