Trvalá eliminace chloupků zajímá většinu žen a kupodivu i velké množství mužů. Nejmodernější metodou je laserová epilace. Praha se v tomto směru může jako obvykle pochlubit vyškolenými specialisty a těmi nejšpičkovějšími přístroji. Praxi personálu a kvalitě strojového vybavení pochopitelně odpovídají vyšší ceny. Proto si vysvětlíme princip laserové epilace, ať se můžete rozhodnout, zda si připlatíte za pražský nadstandard. Také si připomeneme, proč vám na beauty zákrok zatím nepřispěje pojišťovna. 

Laserová epilace v Praze je bezpečná díky top vybavení 

Než někomu dovolíte, aby se do vás pustil laserovým paprskem, ujistěte se o stavu jeho přístroje. Laserová epilace na území Prahy bývá zpravidla nejlepší právě v důsledku nejnovějšího vybavení. V hlavním městě se koncentrují vyšší příjmové skupiny, které si mohou zkrášlovací procedury pravidelně dopřávat.

Na laserovou epilaci v Praze se tedy používají ty nejmodernější přístroje, které jsou na trhu dostupné. Jejich hlavice v sobě mívají chladící zařízení, aby nedošlo k popálení kůže, když do ní proniká světelný puls. Princip laserové epilace totiž spočívá v tepelném zničení vlasové cibulky. Proto neriskujte zastaralou techniku, zvlášť, pokud ji obsluhuje diletant.

Dá se laserová epilace nejen v Praze hradit ze zdravotní pojistky?

Přirozené ochlupení těla se nepovažuje za zdravotní komplikaci. Pokud tedy máte normálně zarostlé podpaží, třísla a končetiny, tak si laserovou epilaci zaplatíte sami. Praha, respektive zdejší pracoviště vám ale budou účtovat běžné taxy i v případě, že trpíte poruchou zvanou hypertrichóza. Pokud vám roste nadměrné množství chlupů i na místech, kde je ženy běžně nemají, budete muset navštívit obvodního lékaře. 

Co může udělat lékař

Ten vám může doporučit sérii vyšetření včetně rozboru krve, aby se zjistila příčina nezvyklého růstu ochlupení. Může se tak projevovat řada potíží se štítnou žlázou a nejrůznější hormonální poruchy. Někdy vyvolávají zvýšený růst chlupů i některé medikamenty. A pokud užíváte anabolika, nemůžete se větší chlupatosti divit. Ať už je však příčina hypertrichózy jakákoliv, tak vám pojišťovny na laserovou epilaci v Praze ani jinde zatím nepřispějí. Hrazená ale bude léčba této poruchy, která by měla logicky vést k normalizaci růstu chlupů.

Zdravotní pojišťovna

Seznam hrazené zdravotní péče je všeobecně definován zákony. Jednodušší pro vás bude, když vznesete dotaz na konkrétním pracovišti, kde se chystáte laserovou epilaci nebo jiné procedury podstoupit. Praha má sice dostatek zájemců o beauty služby, přesto vám ochotně poradí, jestli můžete čerpat nějaký příspěvek a tím si celé ošetření zlevnit. Personál tím o své peníze nepřijde, protože mu je pošle právě vaše pojišťovna. Nemá tudíž motivaci cokoliv zatajovat.

Tolik ve stručnosti k laserové epilaci. Praha a místní renomované salony jsou zárukou kvalitního ošetření bez rizika vzniku jizev a popálenin. Hledáte-li levnější alternativu, zjistěte si, zda ve vašem městě nemají v běžné nemocnici laserové pracoviště. Tam bývají laserové procedury cenově výhodnější než u soukromníků. 

Na závěr ještě zdůrazníme, abyste laserovou epilaci v žádném případě nepodceňovali. Přestože se vám může zdát z hlediska zásahu do těla banální, poraďte se s experty v Praze nebo v jiných městech, je-li pro vás vhodná. Existují totiž kontraindikace, kdy je nutné využít alternativní metody, jak se zbavit nežádoucího ochlupení.

Bohuslav Krpata