Přestože pečujete o váš vzhled pravidelně, důkladně a navíc už dlouhé roky, zaujala vás metoda odstraňování chloupků laserem teprve nedávno? Až dosud vám přišlo normální brát týden co týden do rukou strojek, a upravovat své podpaží, nohy a třeba i intimní partie tímto poněkud zastaralým a hlavně nepříliš komfortním způsobem? Pokud se nyní chystáte věci změnit, dobře děláte! Laserová epilace je totiž řešení vašeho „estetického“ problému, které má celou řadu výhod. 

Myslíte to se změnou péče o svůj vzhled vážně? Čtěte a jistě se dozvíte něco, co vás přesvědčí, že se právě vydáváte správným směrem!

Odstraňování chloupků laserem – zbavte se starostí natrvalo!

Péče o fyzickou krásu je skoro stejně tak stará jako lidstvo samo. A přestože v tomto „oboru“ vždy vynikaly především ženy, starost o vzhled nikdy nebyla tak úplně cizí ani mužům. Zbavovat své tělo ochlupení na místech, kde je to ze společenského a třeba i z hygienického hlediska žádoucí, se však stalo jakousi normou hlavně u něžnější poloviny lidstva. A tak přesto, že z tohoto směru čas od času některé dámy poněkud vybočí, faktem zůstává, že většina moderních žen by svůj domov obvykle neopustila bez pečlivě oholených lýtek nebo bez dokonale depilovaného podpaží. 

Mít perfektně upravené tělo dá však práci. Chce to čas a navíc rozhodně nelze hovořit o tom, že by se jednalo o kdovíjak příjemný zážitek. Kdo se pravidelně holí a to ať už žiletkou nebo nějakým strojkem, jistě ví, o čem je tu řeč. A třeba takovou voskovou depilaci, tak tu raději úplně vynechme. A je tu pochopitelně ještě jedna důležitá věc. Depilaci je nutné neustále opakovat. A to zpravidla velmi často!

Pokud však péči o své nežádoucí ochlupení svěříte profesionálům, kteří mají k dispozici kvalitní laserový přístroj, můžete podobné starosti hodit za hlavu. Laserová epilace má totiž dlouhodobý efekt.

Zákrok vás finančně „nepoloží“!

Ošetření laserem má kromě dlouhotrvajícího efektu také další výhodu. Pokud ve vás neustálé holení vzbuzuje nepříjemné pocity a depilaci voskem snášíte jen s velkou dávkou sebezapření a to hlavně proto, že nemáte rádi bolest, laser vám dopřeje klid. Procedura je totiž bezbolestná a potvrdí vám to jistě většina z těch, kdo už si ji vyzkoušeli. Přestože je bolest do značné míry individuální záležitost a navíc jsou zde určité rozdíly i mezi tím, jak ji vnímají ženy a jak působí na muže, lze zkrátka s klidem konstatovat, že laserový zákrok nebolí. A jak je to po finanční stránce? Nezasáhne epilace až příliš hluboko do vašeho rozpočtu? I v tomto případě můžete být v klidu. Nahlédněte do tabulky, kde uvidíte, kolik si za nejčastěji ošetřované partie tuzemské salony krásy přibližně účtují.

Obvyklé ceny laserové epilace (Kč za 1 zákrok)

Tělesná partie Cenové rozmezí Tělesná partie Cenové rozmezí
Obě podpaží 1 100 – 1 300 Lýtka a kolena 2 400 – 2 700
Celé ruce 3 000 – 3 500 Stehna 3 400 – 3 800
Břicho 1 600 – 1 900 Mužský hrudník 2 400 – 2 800

Lýtka, břicho nebo podpaží?

Laserovou epilaci v drtivé většině podstupují ženy. O tom asi nikdo příliš nepochybuje. Faktem nicméně je, že pro úpravu některých tělesných partií, neváhá tuto metodu využít také stále větší počet pánů. A to pochopitelně hlavně takových, které příroda obdařila „srstí“ opravdu velkoryse. Zejména pak na prsou nebo na zádech. Na druhou stranu je však také nutno uznat, že stále existují muži, a není jich nijak málo, kteří si v zarostlé hrudi doslova libují. Každý to zkrátka vidí jinak.

Pokud se už ale pro laserovou epilaci rozhodnete, máte pro to jistě dobrý důvod. A je přitom celkem jedno, kterou část svého těla hodláte ochlupení zbavit. Tato moderní metoda je totiž aplikovatelná v podstatě na jakékoliv tělesné partie. Můžete si tedy nechat „vylepšit“ nejen lýtka, stehna nebo podpaží, ale samozřejmě také břicho, záda či zvolna zarůstající dekolt. Nebo vás snad trápí nadměrné ochlupení v tříslech, případně na hýždích? Ani to není neřešitelný problém!

Přijďte 6x a máte klid!

Hovořili jsme o dlouhotrvajícím efektu laserové epilace. Abyste v tom ale měli úplně jasno, musíme přidat pár zásadních informací. V prvé řadě je dobré říci, že k dokonalému efektu je většinou nutné podstoupit zhruba 6 dílčích zákroků. Teprve potom budete mít od neustále rostoucích chloupků na dlouho klid. Dobrá zpráva je, že solidní salon krásy vám na takovýto „balíček“ jednotlivých ošetření obvykle poskytne nějakou slevu. A je tu ještě jedna věc. Pro dokonalý výsledek je zpravidla vhodné každoročně absolvovat tzv. udržovací zákrok. Tedy jedno dodatečné ošetření za rok. A žiletky, strojky i depilační vosk můžete hodit do koše!

To už nejspíš stojí za to, nemyslíte?

Bohuslav Krpata