Zabrousili jste na stránky online prodej vína Drink Good Wine a překvapilo vás, jak široký sortiment nabízejí? To asi nevíte, že na celém světě existuje přes 10 000 odrůd vinné révy. I když oficiálně k pěstování pro výrobu vína z nich byla schválena zhruba čtvrtina (2500), s připočtením různých výrobních procesů, archivováním, zemí původu a možností odrůdy všelijak  kombinovat nám vychází, že co do počtu druhy vína stejně atakují pětimístné číslo.

Kdyby je člověk chtěl ochutnat všechna, má co dělat na celý život. A vlastně proč ne? S využitím služeb kvalitního e-shopu s vínem to vše můžete zvládnout z pohodlí svého domova. 

Kolik druhů vína znáš…

…tolikrát jsi člověkem. Parafráze známého přísloví je zcela na místě, protože srovnání znalosti druhů nejoblíbenějšího alkoholického nápoje se znalostí jazyků se nabízí v několika ohledech: jejich počet jde řádově do tisíců, úplné porozumění vyžaduje čas,  dřinu a talent a mimořádné schopnosti v obou oborech jsou oprávněným předmětem obdivu. 

Stejně jako nechává své okolí v úžasu zírat člověk, kdo plynně hovoří několika desítkami odlišných řečí, je na hranici magických schopností posuzován ten, kdo po několika locích je schopen správně klasifikovat ochutnávané víno. Online prodej vína Drink Good Wine provozuje skupina nadšenců, kteří se snaží tomuto ideálu přiblížit a pomoci v tom také svým zákazníkům. 

Víno s příběhem

Co si budeme povídat, lahve na stránkách e-shopů vypadají všechny stejně. Kvalitu a výjimečnost rozpoznáte podle obsahu popisků. Zatímco některé online prodejny běžně kopírují vlastnosti značky a omezují je na několik přídavných jmen (polosladké, ovocné, jemné), u Drink Good Wine je všechno zahrnuto  v heslovité tabulce a popisu, ale hlavní medailonek každé značky je příběh. Ten učiní nápoj zájemci familiárním, aniž by ho připravil o špetku tajemství, které zatouží odhalit. 

Pořádek dělá přátele

Aby se vybíralo ze sortimentu co nejpohodlněji, je nabídka vín rozdělena podle původu, odrůdy a stylu a při rozhodování mají pomoci hodnocení a recenze zákazníků. Profesionální mezinárodní e-shop má nadstandardní technické zázemí a na jeho stránkách se každý snadno zorientuje. Kupující, kteří se rádi vracejí, se mohou zaregistovat a vytvořit si účet, být informováni o novinkách,  slevách, degustačních akcích a návštěvách sklípků, jež Drink Good Wine pořádá. Kdo chce ochutnat individuálně, proto je k dispozici celoročně otevřený pražský Wonder Wines Bar.

E-shop s vínem s úspěšným působením v zahraničí v tom umí chodit. Plně pokrytých má všech 14 krajů a distribuce vína do libovolného koutu republiky nepředstavuje problém. Standardní platební volby, souhlas s případným vrácením zboží, nadstandardní zákaznický servis zahrnující odborné poradenství, věrnostní kartu a možnost členství v Klubu milovníků vína jsou jen namátkovým výčtem bonusů, kterými své zákazníky hýčká.

Malá vinařství na mezinárodním trhu

Výjimečnost e-shopu Drink Good WIne možná spočívá v tom, že spolupracuje s malými nezávislými vinařstvími a tato spolupráce je umocněna osobním kontaktem a mnohdy i přátelstvím. Nechtějí totiž prodávat zajíce v pytli, takže raději vyjedou na vlastní oči prohlédnout vinici a nechají se provést jejím majitelem. Další devizou prodávaných vín je bio kvalita a důraz na ekologické hospodářství, na kterém si právě menší vinařství zakládají.  Jedinečnost v globalizovaném světě se cení a to je příčinou proč je online prodej vína Drink Good Wine tak úspěšný v mnoha zemích včetně České republiky a proč je u nich prodávané víno opravdu dobré. 

Máte nějaké oblíbené vinařství? Co všechno o něm víte?

Bohuslav Krpata